263 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamuya ataması yapıldı

263 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamuya ataması yapıldı

ANKARA – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarına 263 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle 263 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapıldı. Bakanlık binasında yapılan atama ile şuana kadar kamuya atanan şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının toplam sayısı 48 bin 819’a ulaştı.

“Vefa borcumuzun bir gereği olarak, etkin politikalar ürettik”

Şehit yakınları gaziler ve gazi yakınlarına her zaman sahip çıktıklarını belirten Bakan Göktaş, “Gazilerimize ve ailelerine hak etmiş oldukları değeri vererek emanetlerimize sahip çıkıyoruz. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize ve ailelerine daha iyi imkanlar sunmak için çalışıyoruz. Sorunlarının ivedilikle çözülmesi için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğümüz bünyesinde birçok hizmeti devam ettiriyor, yeni hizmet modelleriyle mevcut hizmetlerimizi destekliyoruz. Sizlere hizmet etmek bizim için gurur vesilesidir. AK Parti iktidarlarında, geçtiğimiz 21 yıl boyunca şehit yakını, gazi ve gazi yakınları için önemli düzenlemeler gerçekleştirdik. Şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun bir gereği olarak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde etkin politikalar ürettik, üretmeye devam ediyoruz. Gelir desteğinden istihdam hakkına, sağlık hizmetlerinden eğitime varana kadar pek çok alanda şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarımızın yanındayız. Kendi hizmetlerimizin yanında hizmet çeşitliliğimizi artırmak için kurumlar arası iş birliği protokolleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının istihdamı toplamda 48 bin 819’a ulaşmış olacak”

Şuana kadar yapılan aramalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Bakan Göktaş, “Bugün bu gayrete inşallah yeni arkadaşlarımızı da ortak edeceğiz. Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımıza yönelik en önemli başlıklarımızdan birisi de istihdam. İstihdam hakkının verildiği 1995 yılından 2002 yılına kadar 6 bin 315, bu yıl Nisan ayında yaptığımız atamayla birlikte 48 bin 556 şehit yakını, gazi ve gazi yakınımızın kamuda istihdamı sağladık. Bugün yapacağımız 263 atama kamuda şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının istihdamı toplamda 48 bin 819’a ulaşmış olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx