AKP’de yeğen ataması isyanı

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinin AKP’li belediye meclis üyesi Adil Aydın, AKP MKYK üyesi Vildan Polat’ın yeğeni Mustafa Burak Polat’ın Sur Belediyesine Özel Kalem Müdürü olarak atanmasına reaksiyon gösterdi. 

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun misyon mühleti dolmadan beklenmedik bir biçimde merkeze çekilmesinden sonra kayyumla yönetilen Sur ve Büyükşehir Belediyesi’ndeki idare kademesinde taşlar yerinden oynadı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun Diyarbakır Valiliği’ne atanmasından sonra Sur Kaymakamı ve belediye kayyumu Abdullah Çiftçi de Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği misyonuna getirildi.

Ardından da Vali Mühir Karaloğlu periyodunda Antalya başta olmak üzere farklı vilayetlerden getirilerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreterlik ve daire başkanlıkları misyonlarına atanan ‘ithal bürokratlar’ vazifeden alındı.

Görevden alınan daire başkanlıklarından boşalan bu isimlerin yerine eski Sur kayyumu şimdiki Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Abdullah Çiftçi, daha evvel Sur Belediyesinde kayyumluk yaptığı için bu belediyedeki lider yardımcıları ve özel kalem çalışanını büyükşehir belediyesinde görevlendirip yakın çalışma arkadaşlarından oluşan isimlerle kendi A ekibini oluşturdu.

LİYAKATSİZ ATAMAYA İSYAN ETTİ

Sur Belediyesindeki takımların büyükşehir belediyesine kaydırılması nedeniyle bu belediyede boşalan özel kalem müdürlüğüne atanan bir isim ise AKP’li Sur Belediyesi Meclis Üyesi Adil Aydın’ı isyan ettirdi.

AKP MKYK Üyesi Vildan Polat’ın yeğeni olan Mustafa Burak Polat’ın Sur Belediyesinde, Özel Kalem Müdürlüğü vazifesine atanmasına kazan kaldıran meclis üyesi Adil Aydın, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, liyakatsizliğe dikkat çekerek, şöyle konuştu:

*Sözün bittiği yer. Çalışan biz, tehdit alan biz, fakat gel gör ki değer ve bedel gören bir oburu.

*Meclis üyesi olduğum Sur Belediyesine yeniden, dost, ahbap münasebetleri hasıl olmuş. Uzaklardan bir arkadaş istisnai memurluk takımından Özel Kalem Müdürü olarak atanmış.

*Partimizin yetkili organında bulunan bir hanım efendinin birinci derece yakınıymış. Yazıklar olsun. Bu memleketin ve siyasetinin artık çivisi çıkmış.

*Memleketin çocukları kahvehanelerde boş gezerken onun, bunun yeğeni zirveden atanıyor. Maşallah belediyelerimiz çiftlik üzere kullanılmaya devam, biz de izlemeye devam. AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat’ın yeğeni Mustafa Burak Polat.

 

Related Posts

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na ‘seçmen bilgileri’ karşılığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP başkanı Kılıçdaroğlu’nun “Bizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Konseyinde bile yok” kelamlarına karşılık verdi. CHP …

Son mesajı ‘arama’ oldu! Zeytinlik alanda cansız bedeni bulundu

Olay, dün sabah 08.20 sıralarında Kepez ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 Sokak yakınındaki zeytinlik alanda yaşandı. Edinilen bilgiye göre, sabah …

Barış diplomasisinde yeni perde

Ayşegül Kahvecioğlu – Türkiye; Rusya ile Ukrayna arasında savaşın başladığı 24 Şubat’tan itibaren ortaya koyduğu barış diplomasisini kararlılıkla …

3 pilot vilayette aile diş hekimliği uygulaması başlıyor

Türkiye’de her kentte ve mahallede Sıhhat Ocakları vatandaşlara hizmet veriyor. Aile Tabipleri tarafından verilen hizmetle birlikte, birçok …

Bakan Soylu, İstanbul’daki toplanma alanlarının sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Soylu, sarsıntı hazırlıkları kapsamında İstanbul’da toplanma alanlarının sayısının 2 bin 864’ten 5 bin 633’e çıktığını, kentte …

Selçuklu Meydan Mezarlığı’nda 41 yeni mezar bulundu

Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan dünyanın en büyük Türk İslam mezarlığı olma özelliğini taşıyan Selçuklu Meydan Mezarlığı’nda yürütülen hafriyat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.