Ardının geleceğini bildiği için istifa etti

Rüşvet ağı teziyle gündeme oturan Mine Tozlu Sineren, SÖZCÜ’ye konuştu. Korkmaz Karaca’nın istifasını beklediğini söyleyen Sineren, Cumhurbaşkanı’na her şeyi anlatmak istediğini lakin önünün kesildiğini söyledi. “Sistem böyle” dedi.

Sedat Peker’in Twitter hesabından duyurduğu rüşvet argümanının ortasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Serkan Taranoğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve ağabeyi olan SPK eski Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile Marka Yatırım Holding İdare Heyeti Lideri Mine Tozlu Sineren yer almıştı. Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Sineren’i, AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini öne süren Peker, burada danışmanlık ismi altında 12 milyon TL rüşvet istediğini argüman etmişti.

Zehra Taşkesenlioğlu

Zehra Taşkesenlioğlu, Twitter hesabından Mine Tozlu Sineren’in açıklamalarıyla ilgili dün akşam açıklama yapmış ve Sineren ile görüştüğünü kabul etmişti. Erzurum’da bulunduğu esnada Sineren’in kendisiyle görüşmek istediğini söyleyen Taşkesenlioğlu “İlk kere karşılaştığım Sineren’i dinledikten sonra talebinin şahsımla alakalı olmadığını, muhatabı olan Sermeye Piyasası Şurası ile görüşmesi gerektiğini ve hususa müdahil olamayacağımı belirttim” demişti.

Ali Fuat Taşkesenlioğlu

ARACI DEDİĞİ KARDEŞİ

Mine Tozlu Sineren ise Taşkesenlioğlu’nun bu açıklamasının akabinde SÖZCÜ’ye konuştu, şunları anlattı: “Önemli olan benimle görüştüğünün yanlışsız olduğu. SPK ile ilgili bir mevzuyu görüşmek için Erzurum’a çağrılıyorum. Oraya gidiyorum, kendisiyle görüşüyorum. ‘Ben ağabeyime ileteceğim’ diyor. Kıymetli olan neden Erzurum’da görüşüyorum ben? Beni neden oraya çağrıyorlar? SPK ile ilgili, yalnızca bunu söylemek için beni oraya mı çağırdılar, bu mantıklı geliyor mu? Bir danışman görüşme öncesi mevzu ne diye sorar. Görüşmenin nedenini duyuyor ve Erzurum’a çağırıyorsunuz. Söyledikleri hakikat değil. Benim ne işim var Erzurum’da. Ben orada Ali Fuat Bey’le görüşeceğimi zannettim. Sonrasında bana Ali Fuat beyefendi diyor ki; keşke aracılarla gelmeseydin. Açıklamada da ‘Mine aracılarla geldi’ diyor. Ortacılar dediği kendi kız kardeşi. Dar alanda kısa paslaşma üzere.”

Ünsal Ban

ŞİMDİ BAN SUÇLANDI

“Çok defa SPK eski Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’ndan randevu istedim. Beni ısrarla rüşvet ağına yönlendirdiler. Zehra Hanım’ın kocası (Gözaltına alınan THK eski Rektörü Prof. Ünsal Ban) bana ulaştı ve her şeyi anlattı. Bu vakte kadar esasen SPK ile davalığım. Hata duyurusundan evvel davalığım. Ünsal Beyefendi geliyor bana, ‘Ali Fuat sana çok ziyan verdi’ diyor, neler yaptığını anlatıyor. Tek hatam, yani işimin olmamasının nedeni Zehra Taşkesenlioğlu üzerinden ulaşmaya çalışmammış. Ali Fuat Beyefendi 1,5 yıldır görüşmüyorum, ben kardeşimle görüşmüyorum diyor. Lakin şirketimize cezaları verirken 2 sene öncesiydi, görüşüyordunuz. O devirde Zehra Hanım kocasıyla birlikte hareket ediyor, kardeşine karşı. Fakat artık de Ünsal Ban suçlanıyor.”

Ünsal Ban

SİSTEM BU TÜRLÜ İŞLİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmak için Cumhurbaşkanlığı İktisat Konseyi ile irtibata geçmeye çalıştım. Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu bu basamakta devreye girdi. Cumhurbaşkanı’na ulaşmaktı gayem. Ona bunları anlatacaktım. 150 milyon euro kaynak getirmek istiyordum, önü kesiliyor dedim. Korkmaz Karaca, Serkan Taranoğlu neden istifa etti? Korkmaz ile görüşmemiştim lakin ortada olduğunu biliyorum. Serkan Taranoğlu ile yüz yüze görüştüm. ‘Cumhurbaşkanı ile görüştürün beni’ dedim. Ancak sonra milyon liralık kaynak getireceksin bu parayı niçin veremiyorsun diye para istedi. Vermeyince de diyalog kesildi. Sistem bu türlü işliyor.”

Korkmaz Karaca

BU İŞİN PARÇASI

“400 tane borsa işvereni var ve herkes olaydan haberdar. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu rüşvet ağından haberi olmadığını düşünüyorum. Korkmaz Karaca’nın ardının geleceğini bildiği için çoktan istifa etmesi gerekiyordu, bu yüzden istifa etti. Bekliyordum bunu. Açıklamasını da gördüm. Sedat Peker söyledi istifa etmedi de millet toplumsal medyadan iftira attığı için mi istifa etti? Ben onların sandıkları kadar akılsız değilim. Bu işin modülü olduğunu biliyorum.”

ORAKCI’YA RÜŞVET

Sineren’in eski Başbakan Binali Yıldırım’ın eski danışmanı Salih Orakcı ile bağı de tartışma konusu olmuştu. Toplumsal medyada Sineren’in, Orakcı’ya rüşvet verdiği sav edilmişti. Sineren bu iddiayı reddediyor. İşin hallolması için Salih Orakcı ile ortak şirket kurduklarını belirten Sineren “O para kar avansı olarak verildi, işi yapamayınca ben ortaklığımı bitirdim ve paraları geri istedim. Kar avansıydı yani lakin geri alamadım. Bunun için dava açtım” diye konuştu.

8 AY BEKLETİLDİ

Şu anda SPK içinde işi bilen kimsenin olmadığını savunan Sineren şöyle konuştu: SPK’da Vahdettin Beyefendi de vardı örneğin, hiç bu türlü bir şey yaşamadım. Oturup konuşabiliyorduk. SPK’da şu anda SPK’yı bilen tek bir kişi yok. Hepsi yeni mezun olmuş, kendine inancı olmayan, rekabete girmeye yürek edemeyen şahıslar. Uzmana diyorlar ki raporu şöyle şöyle yaz, uzman da bize ‘Üstten engelleniyor’ diyor. Açıkça bunu söyleyebiliyorlar. Hangi şirketin sermaye arttırımı 8 ay bekletildi? Lakin göreceksiniz, yeniden sermaye arttırımı yapacağım. Ne diyecekler, Mine Tozlu eski liderimize bunu yaptı diye ret mi edecekler? Küçük yatırımcı ayağa kalkar.

Related Posts

İçişleri Bakanı Soylu Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan ailelerle bir ortaya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah saatlerinde kente gelerek bir dizi ziyarette bulundu. İHA Önceden evlat nöbetindeki ailelerle teğe …

Eşini doğrama tahtasıyla öldüren öğretmen tutuklandı! İşte ifadesi

Olay, dün sabah saatlerinde İslahiye ilçesi Aydınlık Mahallesi’nde meydana geldi. Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Süleyman …

Samsun’da feci kaza: 9 araç birbirine girdi

Samsun-Ordu yolunda Ordu istikametine giden şoförünün ismi ve plakası şimdi öğrenilemeyen araba, yağış sonrası kayganlaşan yolda denetimden çıkıp …

Norveç, Rusya’yla vize muahedesini askıya aldı

Norveç, 2007’de Rusya ile imzaladığı vize mutabakatını, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gerekçesiyle askıya aldı. Anadolu Ajansı’nın aktardığına …

Göçmenler kamp kurmasın diye merkezi noktalara kaya döşediler

Fransız basınındaki haberlere nazaran, kent merkezinde bilhassa yeşil ve açık alanlara 12 Eylül’den bu yana yüzlerce ton kaya modülleri …

İstekleri Karşılayan Kızlar

İstediği seks deneyimini hayatındaki kadınlarla yaşayamayan seks tutkunu erkeklerim hepinize selamlar. Eğer farklı kadınlarla benzersiz seks geceleri yaşamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey hemen kartal escort bayan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.