Bakan Nebati başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi toplantısı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Finansal İstikrar Komitesi”nin 4. toplantısında, finansal sistem başta olmak üzere global ve lokal makroekonomik gelişmeler ile gelecek periyoda dair siyaset adımlarını ayrıntılıca ele aldıklarını belirterek “Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve pahalandırmak emeliyle tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” sözünü kullandı.

Bakan Nebati, Twitter’dan “Finansal İstikrar Komitesi”nin 4. toplantısına ait paylaşımda bulundu.

Toplantıda, finansal sistem başta olmak üzere, global ve mahallî makroekonomik gelişmeler ile gelecek periyoda dair siyaset adımlarını ayrıntılıca ele aldıklarını bildiren Nebati, “Ülkemizin finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve kıymetlendirmek emeliyle tüm paydaşlarımız ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Bakanlıktan yapılan açıklamada, global ve mahallî seviyede enflasyonda görülen artışların ülke iktisadına tesirlerinin, Finansal İstikrar Komitesi üyelerinin tespitleri üzerinden değerlendirildiği aktarıldı.

Finansal istikrarın korunması ve enflasyonla uğraş kapsamında, gelecek periyotta atılması öngörülen siyaset adımlarının istişare edildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Komite, ülkemiz finansal sisteminin istikrarını korumak, iktisatta atılan adımların tesirlerini izlemek ve kıymetlendirmek maksadıyla tüm paydaşları ile çalışmalarına devam edecek. Öbür taraftan, enflasyon üzerindeki arz istikametli tesirler gelecek hafta yapılacak ‘Gıda ve Ziraî Eser Piyasaları İzleme ve Kıymetlendirme Komitesi’nde de pahalandırılacak, alınan kararlar acilen uygulamaya konulacak.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.