Donald Trump’ın suçlanmasından sonra New York’ta alarm verildi

AA

ABD’nin eski Başkanı Donald Trump suçlu bulundu.

Trump’ın, yetişkin film yıldızı bir kadınla girdiği ilişki sonrası “sus payı” ödediği belirtiliyor.

Amerikalı siyasetçinin jüri tarafından suçlanmasının ardından New York’ta güvenlik önlemleri artırıldı.

Trump Tower önünde güvenlik artırıldı

New York Polis Departmanı’nda (NYPD) bütün memurlar, rütbesine bakılmaksızın dünden itibaren göreve çağırılırken, Manhattan ceza mahkemesi, Bölge Savcılığı Ofisi ve Manhattan 5. Cadde’de bulunan Trump Tower önü polis bariyerleri ile çevrildi.

Karşıtları ve destekçileri toplandı

Trump Tower’ın önünde Trump karşıtı gruplar “Trump’a hapishane elbiseleri giydirin” şeklinde pankartlar taşırken, Trump destekçisi kişiler de ABD bayrağı açarak Trump’ı soruşturanları yolsuzlukla suçladı.

İsmini sadece Marry olarak veren Trump destekçisi bir kadın, “Benim başkanım burada olmamı söyledi, onun için geldim.” diye konuştu.

“Biden zorbalık yapıyıor”

Trump’a New York’ta Biden yönetimi tarafından sürekli zorbalık yapıldığını savunan Marry, “Tanrı, onu bir kez ofise koydu, ikinci defa da koyacak.” ifadesini kullandı.

Trump Tower’ın önünde, yüzünde Trump maskesi ile Trump taklidi yapan bir kişi de turistlerin ilgi odağı oldu.

“Trump’a vurursan ilgi görüyorsun”

Para karşılığında turistlerle fotoğraf çektiren ve isminin Neil Greenfield olduğunu söyleyen kişi, Trump taklidini sadece “emekli olmadan önce fazladan para kazanmak için 4 yıldır” yaptığı bilgisini paylaştı ve şöyle konuştu:

Bazen, Trump’tan nefret eden veya sosyal medya üzerinde tık almak isteyen kişiler tarafından saldırıya uğruyorum, çünkü eğer Trump’a vurursan ilgi görüyorsun.

“Hayal kırıklığına uğradım”

Trump’ın suçlanması konusunda da yargılamanın ertelenerek uzun zaman alacağını düşündüğünü belirten Greenfield, Trump’tan hoşlandığını ancak onun için elinde bayrakla dolaşacak biri olmadığını kaydetti ve ekledi:

Ben bir Amerikan olarak hayal kırıklığına uğradım, önceden hükümete saygı duyuyordum, ancak şimdi her iki partinin de insanları düşündüğünü sanmıyorum, daha çok güç elde etmeye çalışıyorlar.

Hakim karşısına çıkacak ilk eski başkan olacak

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen bir suçlama nedeniyle hakim karşısına çıkacak ilk eski başkan olacak.

ABD’de 2024 başkanlık seçimlerine aday olan Trump, 18 Mart’ta Manhattan Bölge Savcısı’nın porno yıldızı Stormy Daniels’e 2016 Başkanlık seçimleri sırasında sus payı ödeme yaptığı soruşturmayla ilgili tutuklanmasını beklediğini duyurmuş ve bu nedenle protesto çağrısında bulunmuştu.

Trump, önceki gün jürinin hakkında verdiği suçlanma kararını “siyasi” olarak nitelemiş ve bunun “seçimlere müdahale” olduğunu savunmuştu.

Gözden Kaçmasın Eski ABD Başkanı Donald Trump: Suçlanmam potansiyel ölüm ve yıkım ile sonuçlanır Haberin Detayları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir