Elliot Page şöhretinin ilk yıllarını anlattı: Hapsedilmiş hissettim!

‘The Umbrella Academy’ adlı dizide rol alan oyuncu Ellen Page, 2014 tarihinde Las Vegas’ta gerçekleştirilen bir LGBT gençlik konferansında “Saklanmaktan yoruldum” açıklamasını yapmıştı. Ardından eşcinsel olduğunu duyuran Page, artık ‘Elliot’ adını kullanacağını belirterek, trans birey olduğunu duyurmuştu.

TIME’A KAPAK OLDU

Kısa bir süre sonra TIME Dergisi’ne de kapak olan Elliot Page, “Bunu yazdığım için kendimi şanslı hissediyorum. Burada olduğum için. Hayatımda bu noktaya ulaştığım için. Bu yolculukta beni destekleyen inanılmaz insanlara karşı büyük bir minnettarlık duyuyorum. Asıl benliğimi sürdürmek için nihayet kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem. Trans topluluğundaki pek çok kişiden sonsuz ilham aldım. Cesaretiniz, cömertliğiniz ve bu dünyayı daha kapsayıcı ve şefkatli bir yer haline getirmek için durmaksızın çalıştığınız için teşekkür ederiz. Elimden gelen her türlü desteği sunacağım, daha sevgi dolu ve eşit bir toplum için çabalamaya devam edeceğim.” ifadelerini kullanmıştı.

Page, “Şimdi tam olarak hissettiğim kişi oldum.” sözleriyle duygularını dile getirmişti. Elliot Page, Time Dergisi’nin kapağına çıkan ilk trans erkek olarak da tarihe geçmişti.

“HİKAYEMİ PAYLAŞMAM ÖNEMLİ”

Geçen ay da Oprah Winfrey’e konuşan ünlü oyuncu, trans bireylere yönelik tepkilerin ortasındayken, hikayesini paylaşmanın kendisi için “hayati ve önemli” olduğunu hissettiğini söylemişti.

“İYİ DEĞİLDİM”

Son olarak Esquire dergisine röportaj veren Elliot Page, geçmişine dair açıklamalar yaptı. 35 yaşındaki oyuncu, kariyerinde yükselişe geçmesini sağlayan 2007 yapımı ‘Juno’ adlı filmin tanıtımı için katıldığı etkinliklerde elbise giymeye zorlandığını ve kendini “hapsedilmiş” hissettiğini anlattı.

“Elbisem, topuklularım ve tüm görüntümle hapsedilmiştim. İyi değildim ve birileriyle nasıl konuşacağımı bilmiyordum” diyen Page, “Juno filmi patlamıştı ve bu, insanlara tuhaf geliyordu, insanların anlayamadığını anladım. Ünlüsün, paran var ve elbise giymek zorundasın. Bu tepkiyi anlamıyorum” şeklinde konuştu.

Page, “İnsanların bu haltın beni gerçekten öldüreceğini anlamasını istedim” ifadelerini kullandı.

“KENDİ GERÇEĞİMLE YAŞAMAMI ÖĞRENMEMİ SAĞLADI”

Ünlü isim, ilk olarak 2007 yılında; 19 yaşındayken tanıştığı ve ‘An American Crime’ adlı filmde birlikte çalıştığı oyuncu Catherine Keener ile konuşmaya başlayabildiğini anlattı. Şimdi 63 yaşında olan Keener’in kendisini dinlediğini, ayaklarının yere sağlam basmasını, kendi gerçeğiyle yaşamayı öğrenmesini sağladığını söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.