Galatasaraylı Mostafa Mohamed: ‘Fenerbahçe ile görüştüm’

Galatasaray’ın Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed, imza süreci, tamamlanmayan Bordeaux transferi ve birçok mevzu ile ilgili Fotomaç’a açıklamalarda bulundu. Savaş Çorlu’ya konuşan Mohamed, Fatih Terim için özel sözler kullandı.

“BORDEAUX KISMET OLMADI”

Galatasaray’dan ayrılan teknik yönetici Fatih Terim’in transferinde tesirli olduğunu söz eden Mısırlı yıldız, “Fatih Terim benim için gerçek bir efsane ve imparator. Ondan çok şey öğrendim, aramız da çok düzgündü. Ayrılmasına çok üzüldüm. Onunla uzun yıllar devam etmek isterdim. Kısmet olmadı” dedi.

Transfer döneminin son gününde tamamlanamayan Bordeaux transferini pahalandıran Mohamed, sorunun iki kulüp ortasındaki uyuşmazlıktan kaynaklandığını söyledi. Bunun için üzüldüğünü belirten Mısırlı oyuncu, “Ayrılmayı baht bulamadığım için istemiştim. Her vakit oynamak istiyorum. Yedekte kalmayı sevmiyorum. (Anlaşmayı) Öteki yer ve yeni bir başlangıç için tercih ettim lakin kısmet olmadı. Sorun benden değil kulüpler ortası kahırdan kaynaklandı. Üzüldüm lakin dönünce unuttum” diye konuştu.

“KAÇAN ŞAMPİYONLUK ÇOK ÜZDÜ”

Trabzonspor’un şampiyonluğu hak ettiğinden bahseden Mohamed, “Harika Lig şampiyonu Trabzonspor, kupayı sonuna kadar hak etti. İçerde ve dışarda kaybetmedi. Düzgün futbol oynadılar. Şampiyonluğu çok net hak ettiklerini söyleyebilirim. Onları kutluyorum. Bizim maçlarımızda da hakikaten düzgün oynadılar” dedi.

Mısırlı golcü, geçirdikleri makûs dönem hakında konuşarak “O denli bir dönem geçirdik ki elimizden geleni yaptık diyemiyorum. Bize güvenenleri çok üzdük, çok üzüldük. Yeterli işler yapamadık. Geçen sene de çok üzüldük. Galatasaray taraftarına şampiyonluk yaşatmak isterdik. Geçen dönem Malatyaspor maçında averaj ile kaçırdığımız maçta attığım gollerle şampiyonluk gelmesini çok isterdim. Bir golle kaçan şampiyonluk nasıl üzmez. O kaçan şampiyonluğu unutmuyorum” sözlerini kullandı.

“TORRENT’İN VAKTE MUHTAÇLIĞI VAR”

Fenerbahçe derbisinde attığı golü unutamadığını belirten Mohamed, “Kadıköy’de Fenerbahçe derbisinde attığım golün değerini o an anlayamadım. Golü atana kadar kıymetini hakikaten hissetmedim. Ne kadar değerli gol olduğumu attıktan sonra anladım. Seyircisiz maçta hiç mana verememiştim. Fakat artık anlatırken bile o heyecanı adeta yine yaşıyor üzereyim” dedi.

Galatasaray’ın İspanyol teknik yöneticisi Domenec Torrent’in vakte muhtaçlığı olduğunu söyleyen Mohamed, “Torrent çok âlâ bir hoca, geleli kısa mühlet oldu. Bu üzere durumlarda yeni gelen teknik adamlara uzun vadede bakılmalı. Kendisini ispat etmesi için çalışıyor. Evvel teknik adam sonra başkanlık süreci bizi etkilemedi. Profesyonel futbolcuyuz, işimizi yapmak zorundayız. Bunların bize tesir etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

“EMRE BELÖZOĞLU İLE GÖRÜŞTÜM”

Mısır Ulusal Ekibi’nde birlikte forma giydiği Liverpool’lu yıldız oyuncu Mohamed Salah’dan övgüyle bahseden Mohamed, “Salah ile oynamak benim için büyük gurur. Oynadığım maçları o da takip ediyor. Orta ara maçlarımız için yorum bile yapıyoruz. Onunla âlâ arkadaşlığımız ve diyaloğumuz var. Sakin bir oyuncu lakin önemli bir kişilik. Bazen ortamızda latifeler oluyor. Mesela ekip otobüsündeyiz. Benim ve herkesin beğendiği şarkıyı Salah beğenmiyor ve şarkıyı çabucak kapattırıyor” sözlerini kullandı.

Mohamed, Fenerbahçe’ye transferine ait konuşurken “Galatasaray’a gelmeden evvel Fenerbahçe’nin gündemindeydim. 8 ay kadar evvel Fenerbahçe Sportif Yöneticisi Belözoğlu beni aramıştı. O vakit Zamalek beni bırakmak istemedi. Afrika Kupası da vardı. Gelişme de olmadı. Emre Belözoğlu ile Galatasaray’a geldikten sonra hiç görüşmedim” dedi.

Mısırlı golcü sarı-kırmızılı kadroda memnun olduğunu söylerken “En keyifli olduğum çok anım var lakin Fenerbahçe maçında attığım gol manasını kavrayamama karşın en memnun anlarımdan birisi. Taraftar memnunsa ben de memnunum. Galatasaray’da çok memnunum, bir yere gitmek üzere bir niyetim yok. Galatasaray’a çok büyük bir kulüp olduğu için geldim” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.