İstanbul’da Fly Butik Rezidans çetesine 3. operasyon

İstanbul’da Fly Butik Rezidans’ı tehditle ele geçirip onlarca daireyi yüzlerce kişiye satarak milyonlarca liralık vurgun yapan çeteye yönelik bu sabah 3’üncü operasyon yapıldı. Baskınlarda 19 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma çerçevesinde harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Esenyurt ilçesinde Fly Butik Rezidans’ı tehditle ele geçirip onlarca daireyi yüzlerce kişiye satıp milyonlarca liralık vurgun yapan çeteye yönelik 7 Nisan ile 1 Mayıs’ta 2 ayrı operasyon düzenlemiş, çete elebaşı da dahil toplam 35 kişi yakalanmıştı. Şüphelilerden 12’si tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, 23 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Rezidans çetesine yönelik bugün yeni bir operasyon başlatıldı. İstanbul ve İzmir’de düzenlenen eş zamanlı baskınlarda 19 şüpheli gözaltına alındı.

Soruşturma çerçevesinde yakalanan 19 şüpheli, ifadeleri alınmak üzere Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne götürülürken, bu kişilere ait mekanlarda yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca ve bu silaha ait 35 mermi ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde yakalanan 19 kişinin, site sakinlerini tehdit ettikleri ve kendilerine direnen mağdurları darp ettikleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir