Mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer vefat etti… Taziye iletileri yağdı

Cerrahi Tekkesi’nin son postnişini mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer, 76 yaşında İstanbul’daki meskeninde sabaha karşı hayatını kaybetti.

Bir müddet evvel operasyon geçiren ve istirahat etmekte olan İnançer, yarın Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının akabinde son seyahatine uğurlanacak.

Siyaset, edebiyat ve fikir dünyasından pek çok kişi de toplumsal medya hesaplarından taziye bildirisi paylaşarak kederlerini lisana getirdi. 

Kanal7 Medya Kümesi olarak Ömer Tuğrul İnançer’e Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz…

TAZİYE MESAJLARI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:

“Güzel insan Ömer Tuğrul İnançer beyefendi rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbinin sevgili bir kulu, ebediyet yurdunun bir eri olarak yaşadı. İman, ahlak, fazilet, şefkat, merhamet ve hoşluk yoluna adanmış bir ömür… Cemali de hoştu, ululuğu de. Yeri cennet, makamı âli olsun.” 

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik:

“Hakikat aşıklarından Ömer Tuğrul İnançer rahmete kavuştu. Yeri cennet olsun. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz… Hakikatli bir insan olarak yaşama çabasıyla hoş izler bıraktı. Makamı ali olsun…”

 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

“Âlem-i Cemâl’e göç eden, günümüzün tasavvuf bilgelerinden, gönül, fikir ve kültür insanı Ömer Tuğrul İnançer’e Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Yeri cennet, makamı âlî olsun.”

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

“Tasavvuf dünyamızın öncülerinden, gönül eri, Ömer Tuğrul İnançer Efendi, can emanetini sahibine teslîm eylemiş. Rabbim, kabrini ışık, yerini cennet, makamını âlî eylesin…”

 

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ:

“Düşünce hayatımızın müstesna isimlerinden, muharrir ve mutasavvıf Ömer Tuğrul İnançer Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Ömrünü ilme, irfana ve hoşluklara harcamış bir gönül insanıydı. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve gönüldaşlarına başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun.”

 

AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe:

“Topraktan gelip toprağa giden yalnızca vücuttur. Kul Allah’tan gelip Allah’a sarfiyat. Tasavvuf ve ilim ehli, peygamber aşığı olan kıymetli hocamız Ömer Tuğrul İnançer’e Allah’tan rahmet, ailesi, dervişanı ve muhibbanına sabır diliyorum.”

 

İBB AK Parti Küme Başkanvekili ve Esenler Belediye Lideri Mehmet Tevfik Göksu:

“İnnâ lillâh ve innâ ileyhi râciûn. Esenler’de birçok programımızda ağırladığımız, mutasavvıf muharrir Ömer Tuğrul İnançer hocamızın Rahmet-i Rahman’a kavuştuğunu derin bir ıstırapla öğrendik. Hocamıza Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum.”

ÖMER TUĞRUL İNANÇER KİMDİR?

Bir müddet evvel operasyon geçiren ve istirahat etmekte olan 76 yaşındaki Ömer Tuğrul İnançer, İstanbul’daki konutunda sabaha karşı hayatını kaybetti.

İnançer 1946’ԁa Bursa’da ԁoğԁu. Türk avukat, müzisyen ve mutasavvıf olan İnanςer, İstanbul Üniversitesi’nin hukuk fakültesinԁen mezun olԁu. İnanςer, 1991’e kaԁar hukuk müşavirliği yaptı. 1991 yılınԁa Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun Genel Müԁürlüğü’ne atanan Ömer Tuğrul İnanςer, Türk Tasavvuf Musikisinin kıymetli isimlerinԁen birisi oldu.

İnançer, 1999’dan beri İstanbul Cerrahi Tarikatı’nın postnişinliğini yapmaktaydı. Türk fikir hayatının kıymetli isimlerinden olan İnançer, yazdığı kitaplarıyla, musiki ve dini alanda yaptığı konuşmalarıyla tanınıyordu.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

İçişleri Bakanı Soylu Diyarbakır’da evlat nöbeti tutan ailelerle bir ortaya geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah saatlerinde kente gelerek bir dizi ziyarette bulundu. İHA Önceden evlat nöbetindeki ailelerle teğe …

Eşini doğrama tahtasıyla öldüren öğretmen tutuklandı! İşte ifadesi

Olay, dün sabah saatlerinde İslahiye ilçesi Aydınlık Mahallesi’nde meydana geldi. Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olan Süleyman …

Samsun’da feci kaza: 9 araç birbirine girdi

Samsun-Ordu yolunda Ordu istikametine giden şoförünün ismi ve plakası şimdi öğrenilemeyen araba, yağış sonrası kayganlaşan yolda denetimden çıkıp …

Norveç, Rusya’yla vize muahedesini askıya aldı

Norveç, 2007’de Rusya ile imzaladığı vize mutabakatını, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gerekçesiyle askıya aldı. Anadolu Ajansı’nın aktardığına …

Göçmenler kamp kurmasın diye merkezi noktalara kaya döşediler

Fransız basınındaki haberlere nazaran, kent merkezinde bilhassa yeşil ve açık alanlara 12 Eylül’den bu yana yüzlerce ton kaya modülleri …

İstekleri Karşılayan Kızlar

İstediği seks deneyimini hayatındaki kadınlarla yaşayamayan seks tutkunu erkeklerim hepinize selamlar. Eğer farklı kadınlarla benzersiz seks geceleri yaşamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey hemen kartal escort bayan…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.