Opel, yeni CEO Florian Huettl ile yeni bir başlangıç yapmak istiyor

2017 yılında ABD’li General Motors’tan ayrılıp PSA bünyesine geçen ve akabinde birleşmeyle Stellantis çatısı altında hizmet veren Opel’de yeni bir devir başlıyor.

Alman üreticinin mevcut Üst Yöneticisi (CEO) Uwe Hochgeschurtz’un Stellantis’in Genişletilmiş Avrupa Operasyon Yöneticisi olarak atanmasının akabinde yeni CEO aşikâr oldu.

AA’da yer alan habere nazaran, Stellantis çatısı altında üstün Alman teknolojisi ve çağdaş dizaynları ile fark yaratan Opel’de, yeni CEO Florian Huettl oldu. 45 yaşındaki Huettl, 1 Haziran 2022 prestijiyle iki markanın liderliğini üstlenecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Kontrol Konseyi Lideri ve Stellantis İnsan Kaynakları ve Dönüşüm Lideri Xavier Chereau, Florian Huettl’in, satış ve pazarlamada kendini kanıtlanmış bir önder olduğunu belirterek, şu sözlere yer verdi:

“Her iki markanın yeri özel”

“Opel/Vauxhall’ın katettiği yolu muvaffakiyetle devam ettirecek. Her iki klâsik marka da Stellantis içinde çok özel bir yere sahip.

Opel kümenin tek Alman ve Vauxhall tek İngiliz markası. Florian Huettl, gelecekte Uwe Hochgeschurtz ile yakın çalışmaya devam edecek.

Florian ve Uwe’ye yeni misyonlarında muvaffakiyetler diliyor ve son aylardaki katkılarından ötürü Uwe’ye teşekkür ediyorum.”

Opel/Vauxhall’ın Satış ve Pazarlama Müdürü vazifesini yürüten Florian Huettl, Maxime Picat’ın sorumluluklarını devralacak olan Uwe Hochgeschurtz’un yerini aldı.

Uwe Hochgeschurtz, 1 Eylül 2021’de Opel/Vauxhall CEO’su olarak misyonuna başlamıştı. Bu müddet boyunca Opel/Vauxhall’ın elektrikliye geçiş ve dijitalleşme atağına ivme kazandırdı.

Related Posts

Kullanıcılar şokta! TikTok veri paylaştığını itiraf etti

ABD’li siyasetçilerin bir süredir tartışma konusu haline getirdiği TikTok, veri paylaşımı ile ilgili önemli itiraflarda bulundu. TikTok …

240 Hz Espor Monitörü: BenQ Zowie XL2540K Özellikleri

Daha önce BenQ Zowie XL2546K modelini incelediğimiz serinin yeni üyesine göz atıyoruz: Zowie XL2540K. BenQ’nun XL-K serisindeki oyuncu monitörü …

USB’siz Format Nasıl Atılır?

Hepimiz Windows’un en az bir sorunuyla karşılaşmışızdır. Bu noktada kolaylığı açısından temiz kurulum önerildiği için gerektiğinde USB’siz format …

En süratli büyüyen kara delik bulundu

Her türlü maddeyi ve ışığı kendisine çekebilecek kadar güçlü bir çekim alanı olan ve kütleleri epey büyük olan kara delikler, günümüzde hala …

KOBİ’ler siber hücumlara yüzde 350 daha fazla maruz kalıyor!

Gelişen teknolojiler mevcut siber hücum formlarını değiştirir ve güçlendirirken, siber güvenlik her geçen gün tüm şirketler için daha kıymetli …

Intel, gelecek planlarını paylaştı: Yeni işlemciler beklemeye değer mi?

Intel, henüz 13. nesil işlemcilerini piyasaya sürmemiş olmasına rağmen bugün katılım sağladığı bir sempozyumda Meteor Lake (14. nesil) ailesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.