PKK propagandası yapan 9 kişi özgür bırakıldı

Kadıköy’de geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen müsaadesiz aktiflikte bölücü terör örgütü PKK ve örgüt elebaşı lehine slogan attıkları münasebeti ile yakalanan 9 kuşkulu, savcılıkça hür bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Bursa’nın Gemlik ilçesine gitmek üzere 12 Haziran Pazar günü Kadıköy’de toplanarak müsaadesiz şov düzenleyen bir küme ortasından kimileri, bölücü terör örgütü PKK/KCK ve örgütün İmralı Adası’nda tutuklu bulunan elebaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atmıştı.

Bölücü faaliyetler nedeniyle haklarında soruşturma açılan bu şahısların yakalanması için dün vilayet genelinde 10 başka ilçede 11 adrese operasyon yapılmıştı. Yapılan operasyonda 9 örgüt yanlısı yakalanarak gözaltına alınmıştı. Çeşitli örgütsel dokümanların ve 3 kiloya yakın uyuşturucu husus ile 1 ruhsatsız tabancanın ele geçirildiği operasyonda yakalanan 9 şüphelinin İstanbul Terörle Uğraş Şubesindeki sorgusu bugün sona erdi.

TEM Şubeden adliyeye sevk edilen 9 şüpheliden 6’sı savcılıktan özgür bırakıldı. Üç zanlı ise isimli denetim koşulu ile salıverildi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.