Renault, Roland-Garros Turnuvasının Premium Partneri Oldu

  • Renault, Roland-Garros Fransa Açık Tenis Turnuvası’nın premium partneri oldu.
  • Renault 160 adetlik bir filoyu turnuvanın kullanımı için tedarik edecek ve bunun 100 adedi yeni Renault Megane E-Tech 100 Elektrikli olacak.
  • Renault, markanın gençlere yönelik yeni sosyal sorumluluk projesi “GIVE ME 5”ı da hayata geçiriyor. Marka, şehirlerde tenis eğitimlerini bu projeyle destekliyor.

Renault, yeni marka stratejisinin bir parçası olarak, küresel pazarlama ortaklıklarını modernize etmeye ve yüksek katma değer yaratacak desteklere odaklamaya karar verdi. Renault bu stratejinin bir parçası olarak spora da odaklanıyor. Fransız Rugby Federasyonu’nun büyük bir ortağı olarak Rugby’i desteklemeye devam ederken diğer yandan ise Roland-Garros turnuvası ortaklığı ile tenise odaklanıyor.

RENAULT X ROLAND-GARROS

Paris Grand Slam ve Renault, tarihlerinde yeni bir sayfa yazmak için güçlerini birleştirdi. Renault, 16 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 2022 turnuvasıyla başlayarak, beş yıllık bir başlangıç süresi için dünyanın en prestijli spor etkinliklerinden biri olan Roland-Garros turnuvasının premium partneri oluyor.

Renault ve Paris Grand Slam; Fransa’da doğma, güçlü bir uluslararası güce sahip olma, “Made Of France” gururunu taşıma gibi ortak değerleri paylaşıyor. Renault ve Fransız Tenis Federasyonu (FFT) arasındaki ortaklık, sürdürülebilir ulaşım ve sosyal sorumluluk olmak üzere iki stratejik temele dayanıyor.

ELEKTRİKLİ FİLO

Renault ve Roland-Garros, her zaman daha sorumlu davranma noktasında da aynı yaklaşımı paylaşıyor. Bu nedenle sürdürülebilir ulaşım her iki marka için de büyük öneme sahip. Renault 2030 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma hedefiyle dönüşümünü hızlandırıyor.

Renault’nun sürdürülebilir ulaşıma olan bu bağlılığı, markanın Fransa Açık Tenis Turnuvasına sağladığı araçlara da yansıyor. Renault 160 adetlik bir filoyu turnuvanın kullanımı için tedarik edecek ve bunun 100 adedi yeni Renault Megane E-Tech elektrikli olacak.

GIVE ME 5

Renault, bu ortaklık anlaşmasına paralel olarak markanın gençlere yönelik yeni sosyal sorumluluk projesi “GIVE ME 5”ı hayata geçiriyor.

Renault ilk adım olarak yerel sanatçıların yardımıyla kentin, şehir merkezinden uzak bölgelerindeki oyun alanlarını yenileyerek bu bölgelerde tenis eğitimini teşvik etmek istiyor. Fransa’da yıl sonuna kadar iki sahanın açılması bekleniyor.

Renault, “GIVE ME 5” projesinin finansmanına yardımcı olmak için Roland-Garros turnuvasında sırasında “Let Challenge”ı devreye sokacak. Servis için atılan top servis sahasına temas etmeden önce fileye her çarptığında, ki bu turnuva boyunca ortalama 2.000’den fazla kez gerçekleşiyor, Renault sosyal girişime bir miktar para ayıracak.

Marka ayrıca, özel bir deneyim yaşatmak ve turnuvanın bir gününe yardımcı olmak için olanakları kısıtlı çevrelerden birkaç çocuk ve genç grubunu Roland-Garros’a davet edecek.

STADYUM İÇİNDE VE DIŞINDA AKTİVİTELER

Yeni partnerliğin bir parçası olarak, Roland-Garros tarihinde ilk kez Renault logosu, eleme turlarından finallere kadar tüm turnuva boyunca beş ana kortun (Philippe-Chatrier, Suzanne-Lenglen, Simonne-Mathieu ve n°7 ve n°14 kortlarında) ağlarında gösterilecek.

Renault ayrıca turnuva boyunca Roland-Garros içindeki 150 metrekarelik bir stantta sergilenen Renault Megane E-Tech 100 Elektrikli, Renault 5 Prototip ve halka açık dünya tanıtımı Roland-Garros’ta gerçekleşen yeni Renault Austral ile ziyaretçilere markanın gelecekteki elektrikli ürün gamını yakından inceleme fırsatı sunacak. Ulaşım ve tenis tutkunları, Renault’nun turnuva boyunca sergileyeceği çeşitli deneyimlerin keyfini çıkarabilecek.

Renault Yeşil Hat: Turnuvaya sıfır emisyonla ulaşmak isteyen herkes bunu Renault ile yapabilecek. Araç paylaşım şirketi ZITY by Mobilize, müşterilerine Roland-Garros’a ulaşma ve stadyumun yanına beş ZITY park yerinden birine park etme olanağı sunacak. Yeni müşteriler özel promosyondan yararlanabilecek.

Renault Orijinal Hat: Markanın Champs-Elysées’deki en büyük mağazası Atelier Renault’dan yola çıkan tenis tutkunları, kendilerini doğrudan stadyuma götürecek 30’lardan kalma bir RATP otobüsü ile geçmişe bir yolculuk yaparak benzersiz bir deneyim yaşayabilecek.

Renault Elektro-Pop Hattı: Marka, Renault 5’in 50. yıl dönümü vesilesiyle, beş tarihi modeli tamamen elektrikli motorla donatarak dönüştürdü. Konuklar Roland-Garros stadyumuna bu araçlarla da ulaşabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Related Posts

Kullanıcılar şokta! TikTok veri paylaştığını itiraf etti

ABD’li siyasetçilerin bir süredir tartışma konusu haline getirdiği TikTok, veri paylaşımı ile ilgili önemli itiraflarda bulundu. TikTok …

240 Hz Espor Monitörü: BenQ Zowie XL2540K Özellikleri

Daha önce BenQ Zowie XL2546K modelini incelediğimiz serinin yeni üyesine göz atıyoruz: Zowie XL2540K. BenQ’nun XL-K serisindeki oyuncu monitörü …

USB’siz Format Nasıl Atılır?

Hepimiz Windows’un en az bir sorunuyla karşılaşmışızdır. Bu noktada kolaylığı açısından temiz kurulum önerildiği için gerektiğinde USB’siz format …

En süratli büyüyen kara delik bulundu

Her türlü maddeyi ve ışığı kendisine çekebilecek kadar güçlü bir çekim alanı olan ve kütleleri epey büyük olan kara delikler, günümüzde hala …

KOBİ’ler siber hücumlara yüzde 350 daha fazla maruz kalıyor!

Gelişen teknolojiler mevcut siber hücum formlarını değiştirir ve güçlendirirken, siber güvenlik her geçen gün tüm şirketler için daha kıymetli …

Intel, gelecek planlarını paylaştı: Yeni işlemciler beklemeye değer mi?

Intel, henüz 13. nesil işlemcilerini piyasaya sürmemiş olmasına rağmen bugün katılım sağladığı bir sempozyumda Meteor Lake (14. nesil) ailesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.