Ünlü fenomen Mehmet Ali Erbil’i ifşa etmişti: Hukuk uğraşını kazandı

Tiktok fenomeni Ece Ronay, Mehmet Ali Erbil’in kendisine attığı bildirileri ifşa etmiş ve ünlü şovmenden “taciz” ve “hakaret” sebebiyle şikayetçi olmuştu. Bu süreçte Ronay’a birçok kişi takviye olmuş, birtakım televizyon kanallarında ise genç fenomen hakkında ‘hakaret’ içeren açıklamalar yapılmıştı.

O programların Youtube platformunda paylaşılması üzerine Ece Ronay, ‘hakaret’ içeren görüntüleri kaldırmak için harekete geçti. Ronay, Adana’da avukat Oğuzhan Yeni’nin aracılığıyla mart ayında dava açtı.

RONAY HUKUK GAYRETİNİ KAZANDI

Gaziantep 4. Sulh Ceza Hakimliği’nce görülen davada 13 Mayıs tarihinde karar çıktı ve mahkeme ‘hakaret’ içeren görüntülerin kaldırılmasına karar verdi.

Ronay’ın avukatı Oğuzhan Yeni, davaya ait açıklamada bulundu. Yeni, “Ece Hanım’ın Mehmet Ali Erbil ile olan taciz tezi evrakında ‘hakaret’ içeren telaffuzların olduğu televizyon kanallarına imgelerin kaldırılması için ulaştık. Lakin o kanallar manzarayı kaldırmadı. Biz de Gaziantep 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne erişim pürüzü getirmesi için dava açtık. Mahkeme de kararı verdi, o 7-8 görüntüye erişim mahzuru getirdi. Kararı artık kendilerine gönderdik. En kısa müddette görüntülerin kaldırılmasını bekliyoruz, şayet kalkmazsa tekrardan türel sürecimiz devam edecek” dedi.

Avukat Yeni, “Kadına şiddet yalnızca fizikî olmuyor. Bayana şiddet bu türlü televizyon üzerinden de olabiliyor. Herkes bu türlü olaylarda mahkemeye başvurup hakkını aramalı. Mahkeme çok hoş bir karar verdi” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.