Yeniden tıpkı numara! 67 milyon TL dolandırıp benzinlik almışlar

Hakim-savcı-polis numarasıyla iki şahıstan 67 milyon TL çarpan çetenin 15 lüks araç, akaryakıt istasyonu, bayan kuaförü aldığı ortaya çıktı.

İstanbul’da telefonla aradıkları bireylere kendini hakim, savcı ve polis olarak tanıtan dolandırıcılar, N.K (52) ile C.A (40) isimli şahısları kandırdı.

Mağdurlardan N.K. (52) isimli şahsın dolandırıcılara altı aylık müddette 50 milyon lira, C.A. (40) isimli şahsın ise bir aylık müddette 1 milyon dolar kaptırdığı belirlendi.

MERKEZ BANKASI’NA YATIRACAĞIZ

Şahısların “Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçti, mal varlıklarınıza el koyacaklar, bu şahıslara operasyon yapacağız, kimseye bir şey söylemeyeceksiniz, mal varlıklarınızı satıp paralarını bize verin, Merkez Bankası’na yatıracağız, sonra size iade edeceğiz” telaffuzlarını kullandıkları ortaya çıktı.

15 LÜKS ARAÇ, BAYAN KUAFÖRÜ

Üç ay süren teknik ve fiziki takip sonucu 43 kuşkulu şahsın iki olaya da karıştıkları belirlendi. Dolandırıcıların hatadan elde ettikleri ve Şanlıurfa’da belirlenen 15 lüks araç, 8 milyon lira kıymetinde konut, akaryakıt istasyonu, bayan kuaförü, 20 taşınmaz tapusu elde ettikleri tespit edildi.

Çalışmaların devamında şahısların yakalanmasına yönelik Şanlıurfa, İzmir, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Bursa, Edirne ve Adana vilayetlerinde eş vakitli operasyon yapıldı. Operasyonlarda 36 kuşkulu şahıs yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.